Чемпіонат України серед юніорів до 20 років. Результати

У Львові сьогодні завершився чемпіонат України з шахів серед юнаків та дівчат до 20 років. Змагання, яке вже вчетверте приймало наше місто, цього разу зібрало близько сотні шахістів з усієї країни.

Володимир Грабінський, голова Дитячо-юнацької комісії ФШУ: “Перш за все, я хотів би подякувати учасникам змагання. Дуже було приємно бачити, що серед дівчат змагались четверо майстринь спорту. Вже давно не було такого сильного складу, такої гарної конкуренції. І, звичайно, така конкуренція виштовхує найсильніших. Тому на чемпіонатах світу і Європи Україна буде представлена найкращими спортсменами. Ми б дуже хотіли, щоб статус усіх чемпіонатів України підвищувався, і щоб усі найкращі шахісти брали в них участь.”

“Усіх вітаю, усім дякую, що приїхали. Дякую, що змагалися. Вітаю переможців, але хочу так само привітати тих, хто не перемогли сьогодні. Тому що я, наприклад, ніколи не був чемпіоном України у своїй віковій категорії. Хочу вас запевнити, що у вас ще все попереду”, – зазначив чемпіон України з шахів Михайло Олексієнко.

Класика

Серед хлопців найкращим у класичних шахах виявився рейтинг-фаворит змагання, шахіст з Луганська Владислав Бахмацький. На його рахунку 7 перемог, 1 нічия і 1 поразка та 7,5 очок у підсумку. Срібним призером з таким же результатом став Пенг Лімін з Миколаєва, який поступився за додатковими показниками. А львів’янин Данило Сорока з 7 очками з 9 посів третє місце.

З-поміж дівчат чемпіонку визначали також за додатковими показниками: Юлія Осьмак з Києва та Олена Мартинкова з Краматорська набрали по 8 очок. Золото дісталось киянці. Мартинкова – срібна призерка. З 7 очками третьою стала шахістка з Харкова Марія Безкоровайна.

Рапід

У швидких шахах чемпіонство здобув Володимир Ветошко з м. Городок Львівської області. Він, як і срібний призер Владислав Бахмацький, набрали по 8 очок. Бронза – у полтавчанина Дмитра Гаюна (6,5).

Імена призерок з класики не змінились і для рапіду – Юлія Осьмак перша (8,5), Олена Мартинкова друга (7,5), третя – Марія Безкоровайна (7,0).

Бліц

З 7 перемогами, 1 нічиєю та 1 поразкою та 7,5 очками чемпіонський титул з блискавичних шахів здобув Роман Яременко з Полтави. Пенг Лімін фінішував другим (7,0), Володимир Ветошко – третім (7,0).

Не програвши жодної партії, Юлія Осьмак виграла і блискавичну першість (8,5 очок). Імена решти призерок визначали за додатковими показниками: Марія Безкоровайна – срібна, Олена Мартинкова – бронзова.