Ірина Барчук та Михайло Білоус – чемпіони України з шахів серед юніорів

У Львові завершився Чемпіонат України з шахів серед юніорів до 20 років. Сьогодні в палаці Потоцьких найкращі шахісти отримали свої нагороди. Організовували змагання Львівська обласна шахова федерація спільно з Державною службою молоді та спорту. Партнери заходу – компанія «Галицька здоба» та банк «Львів».

«Чемпіонат пройшов на високому рівні. Цьогоріч взяло участь більше гравців, з вищою майстерністю. Маємо неочікувані результати, фактично – сенсації», – зазначив секретар Львівської обласної шахової федерації, міжнародний гросмейстер Назар Фірман.

Переможців визначали у трьох категоріях: класичний контроль часу, швидкі шахи та блискавичні шахи. Як результат , на Чемпіонаті світу з шахів у віковій категорії до 20 років Україну представлятиме Ірина Барчук (Херсон) та Михайло Білоус (Київ). Справжнім відкриттям чемпіонату стала Анастасія Дубовик – 9-річна шахістка з Дніпропетровська. Юна спортсменка стала найкращою у блискавичних шахах.

«Щоби ви розуміли рівень спортсменів. У минулому році переможницею подібного турніру стала наша львів’янка Наталя Букса. Потім вона поїхала на першість світу і здобула титул чемпіонки світу. Я сподіваюсь, що хтось із цих діток, юнаків чи дівчат буде перемагати через декілька місяців на Чемпіонаті світу. І повторить попередні успіхи чи взагалі – здобуде якусь нагороду для України», – наголосив на врученні нагород призерам головний суддя Чемпіонату України з шахів серед юніорів до 20 років Володимир Грабінський.

Результати змагань:
Отже, серед дівчат у «класиці» перемогла Ірина Барчук (Херсон) – 7, 5 очок з 9 можливих.
Друге місце взяла Олена Мартинкова (Краматорськ) – 7 очок з 9 можливих.
Бронза – за Марією Безкоровайною (Харків).